Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Szukaj

Dokumenty Fundacji

Poniżej możesz pobrać najważniejsze dokumenty związane z fundacją:
 

Gala Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka 2020

Kolejna edycja programu „Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka” już za nami. Uroczysta Gala z okazji Dnia Babci i Dziadka, połączona z wręczeniem nagród w VI Ogólnopolskim Konkursie plastycznym (edycja kujawska) odbyła się w Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy 22 stycznia 2020 r. Współorganizatorem konkursu jest firma ASTRA S.A, a prezes Zarządu p. Sławomir Jędrzejczak uroczyście powitał gości.
 
Życzenia Babciom i Dziadkom z okazji ich święta złożył Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy – p. Grzegorz Pietruczuk i jego zastępca - Włodzimierz Piątkowski.
 
My również rozpoczęliśmy od życzeń dla wszystkich Babć i Dziadków oraz niezwykłego prezentu – koncertu. W repertuarze piosenek międzywojennych – WINTAGE – wystąpiła rewelacyjna Anna Sroka-Hryń przy akompaniamencie Urszuli Borkowskiej.
 
Uroczystość przyniosła wiele radości, ale też chwilę zadumy i refleksji…
Radości to... 
Piękne prace młodych artystów, różnorodność technik, kolorystyka, wielka wrażliwość – jeszcze raz gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy opiekunom artystycznym za czujne oko i mądre decyzje. 
Zacni tegoroczni Honorowi Dziadkowie: Grażyna Barszczewska, Andrzej Seweryn. To ważne, że mimo napiętych kalendarzy zaszczycili nas swoją obecnością, zechcieli uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka z nami i opowiedzieć, co dla nich znaczy rola Babci i rola Dziadka. 
 
Wzruszające, że Honorowi Dziadkowie z poprzednich edycji programu kolejny rok są z nami! Dodajecie nam siły i energii do działania. Obecne były Honorowe Babcie: Halina Rowicka, Magdalena Zawadzka, Teresa Lipowska, Halina Kunicka, Zofia Czernicka i Honorowi Dziadkowie: Janusz Tylman, Czesław Majewski, Stefan Friedmann, Andrzej Strejlau i Michał Olszański. W tym zacnym gronie po raz pierwszy zabrakło Krzysztofa Kalczyńskiego – dotkliwa nieobecność… 
 
Wielką radość sprawili nam niezawodni Przyjaciele Fundacji, którzy zawsze w tym dniu są z nami: Włodzimierz Paszyński (były wiceprezydent m.st. Warszawy), przewodnicząca Rady Seniorów Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy - Krystyna Żebrowska, Joanna Stefańska Matraszek, Jakub Porada i Zofia Kubińska, Robert Zdanowski, Małgorzata Wójcik, Jacek Bączkowski, Mateusz Książkiewicz. Było nam miło gościć Burmistrza Miasta i Gminy Rydzyna- Kornela Malcherka, który od lat wspiera utalentowaną młodzież ora prof. Bibiannę Mossakowską.
 
Cieszymy się, że byli z nami młodzi ludzie z różnych części Polski – laureaci i wyróżnieni w konkursie oraz delegacje z zaprzyjaźnionych szkół:
Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie z p. Barbarą Bober
Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Pękali w Szalowej z panem dyrektorem - Ryszardem Skórskim i panią Lucyną Jamer-Książkiewicz. 
Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym z p. dyrektorem Andrzejem Grabarkiem. 
W Gali uczestniczyli również przedstawiciele zarządu Ostrołęckiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole –z p. Anną Szczepaniak i p. Alicją Jabłonowską wraz z młodzieżą z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce, delegacja z Rydzyńskiego Ośrodka Kultury (młodzież pod opieką p. Jerzego Koprasa), przedstawiciele Osiedlowego Domu Kultury „Okrąglak” w Zamościu i Stowarzyszenia „Drukarnia Wyobraźni” w Zamościu z p. Marią Śliczniak oraz Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej DOM HARCERZA w Toruniu.
 
Gala dla mojej Babci, dla mojego Dziadka to dla nas również okazja, by uhonorować i podziękować Sponsorom, których wielkie serca pozwalają nam działać i realizować szczytne cele. Tym bardziej było nam miło, że byli z nami:
pani Elżbeta i Krzysztof Bury właściciele firmy Targban Spółka z o.o. 
pani Anna Małcużyńska - dyrektorka agencji SIGMA International (Poland) – (SIGMA zajmuje się m.in. marketingiem róż Avalanche i chryzantemy Pina Colada)
p. Agnieszka Kurowska prezes zarządu Rezydencji Gubałówka, hotelu SixtySix i restauracji Mood –– 
p. Michał Murawski  z firmy Bakoma Spółka z o.o. – 
pan Karol Wójcik reprezentujący firmę BYŚ - Wojciech Byśkiniewicz 
pani Bernadetta Staśkowiak i Tomasz Biskupski z Zakładu Zielarskiego „Kawon – Hurt” Nowak sp. j. 
pan Albert Orliński – właściciel Art-Film Studio – 
pani Iwona Marszałek reprezentująca Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA – Bronisze.
Współorganizatora konkursu – firmę ASTRA S.A. reprezentował jej prezes – Sławomir Jędrzejczak oraz Klaudia Lisowska i Olga Dziubak. 
Dziękujemy, że byliście z nami! 
 
Podczas uroczystości zostały również wręczone statuetki „Człowiek z pasją” i „Firma z pasją”, którymi chcemy docenić i podziękować naszym niezwykłym przyjaciołom. 
W tym roku wyróżnienie Firma z pasją przyznano Firmie BAKOMA S.A za wysoką jakość produktów i otwartość na potrzeby innych. Człowiekiem z pasją został Jerzy Kopras niezwykły propagator twórczości plastycznej dla dzieci i młodzieży. Jego podopieczni zdobywają czołowe nagrody w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych, co świadczy o Jego wielkim talencie pedagogicznym. Jerzy Kopras w 2019 roku otrzymał odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej, a w 2020 został Człowiekiem z pasją.
 
Bardzo serdecznie dziękujemy wolontariuszom, którzy nas wspierają w sprawach organizacyjnych. Ukłony dla Beaty Niedomagały i jej podopiecznych z Liceum Ogólnokształcącego nr 13 przy ul. Conrada 7 oraz wolontariuszy: Mirki, Mirka, Miry, Joli, Andrzeja, Marka Samselskiego i Beaty Podgórskiej oraz naszych dzielnych dziewczyn – Doroty, Hani, Karoliny i Joanny! 
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom Gali - firmom: 
 
Targban Spółka z o.o.
ASTRA S.A.
Rezydencja Gubałówka
Hotel SixtySix
Restauracja mood
SIGMA International (Poland)
Avalanche+®
Chryzantema Pina Colada
Bakoma Spółka z o.o.
BYŚ, Wojciech Byśkiniewicz
Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
Green Sense
Kwiatowa Manufaktura 
Zakład Zielarski „Kawon – Hurt” Nowak sp. j.
Art-Film Studio 
AG Complex
Columna Medica
API Ośrodek Rekreacyjno -Wypoczynkowy 
RIM Kowalczyk Spółka Jawna
Ergo International Spółka z o.o.
Firma Księgarska Olesiejuk 
"Goździk. Kwiaty doniczkowe" Grzegorz Goździewski
PTH Lotmar Marek Mozdrzewski
Groupe SEB Polska Sp.z o.o.
Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA
CW Brands Sp. z o.o.

Dzięki Wam była to wyjątkowa uroczystość!

Sponsorzy i partnerzy