Wręczenie nagród w konkursie "Nasz skarb - Rezerwat Las Bielański"

W sobotę, 20.06.2015 r podczas Pikniku bielańskiego odbył się uroczysty finał konkursu plastycznego Bądź EKO na Bielanach pod hasłem „Nasz skarb – Rezerwat Las Bielański”.
Organizatorami konkursu, którego tematem był plakat edukacyjno-informacyjny, promujący Las Bielański oraz jego unikatowe znaczenie dla Dzielnicy Bielany była Fundacja Żyj z Pasją oraz Dzielnica Bielany m.st. Warszawy.
Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej dzieci i młodzieży, kształtowanie u dzieci poczucia odpowiedzialności za przyrodę Lasu Bielańskiego, a także promocja ochrony Rezerwatu.
Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 6-15 lat, uczestniczących w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Bielański Ośrodek Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Gwizdak oraz Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany”.
Nagrodą dla laureatów był pobyt na plenerze plastycznym „Wakacje z pasją - Artystyczne inspiracje".

Komisja konkursowa w składzie: Dorota Suchecka (przewodnicząca) oraz członkowie: Mirosława Włodek, Maria Wiro-Kiro - prezes Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, oddział Żoliborz – Bielany, z którego inicjatywy rok 2015 został nazwany Rokiem Rezerwatu Las Bielański, Elżbieta Lasocka, Zofia Czernicka oraz Karol Wójcik wyłoniło następujących laureatów:

GRUPA WIEKOWA 6 -9 LAT
NATASZA LUDNICKA
HANNA KUCHARCZYK
MICHALINA MAGNUSKA
JULIA KĘDZIERSKA
NATALIA STĘPIEŃ
AGATA RZĘDOWSKA

GRUPA WIEKOWA: 10 - 12 LAT
ZOFIA BARTNIK
MATEUSZ ZARZYCKI
DOMINIKA OLSZEWSKA.

Nagrody (dyplomy, gadżety oraz vouchery na „Wakacje z pasją - Artystyczne inspiracje”) na piknikowej scenie wręczali: Grzegorz Pietruczuk – zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Halina Rowicka, aktorka, członkini Rady Programowej Fundacji Żyj z pasją oraz Iwona Walentynowicz, Radna Dzielnicy Bielany.
Pamiątkami książkowymi oraz dyplomami uhonorowani zostali również opiekunowie uczestników konkursu: Paweł Zaraś z Młodzieżowego Domu Kultury BIELANY przy ul. Cegłowskiej 39 oraz Andrzej Ziomek z Młodzieżowego Domu Kultury im. Marii Gwizdak przy ul Andersena 4. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcom serdeczne gratulujemy.
Podczas pikniku można było również oglądać wystawę prac laureatów.
Sponsorami nagrody głównej są firmy: AG COMPLEX Sp. z o.o., BYŚ oraz TRANS-FORMERS HOLDING Sp. z o.o. oraz SZYBKA KOLEJ MIEJSKA Sp. z o.o.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!