Szlifowanie talentów 2015
Oferta dla aktywnej młodzieży z gimnazjów i szkół średnich, zainteresowanej rozwijaniem własnych pasji i umiejętności m. in. dziennikarskich, aktorskich, językowych, społeczno-obywatelskich.
Inspirujemy do działań twórczych, nietypowych, uczymy otwartości i kreatywnego myślenia.
Termin: 5-18 lipca 2015 r.
Miejsce: Zakopane, Pensjonat API 1 i 3, ul. Pardałówka 9, 34-500 Zakopane.
Ośrodek jest laureatem Małopolskiego Asa Turystycznego. Sprawdzony przez organizatorów Wakacji z Pasją zapewnia piękne otoczenie, domową atmosferę, smaczną kuchnię i miłą obsługę. Pensjonat oferuje miejsca w pokojach 3, 4 osobowych z łazienkami. Pensjonat oferuje świeże, smaczne i pełnowartościowe posiłki, w tym potrawy regionalne.
Program:
- warsztaty dziennikarskie,
- warsztaty integracyjno-psychologiczne,
- warsztaty aktorskie,
- warsztaty z zakresu edukacji obywatelskiej,
- warsztaty projektowania biżuterii,
- warsztaty z savoir-vivre,
- spotkania z kulturą Podhala: wieczór góralski, atrakcje turystyczne Zakopanego i okolic (m.in. zwiedzanie unikatowej Willi pod Jedlami),
- uczestnictwo w koncertach z udziałem gwiazd „Andrzej Brandstatter z Przyjaciółmi” (organizowane przez zaprzyjaźnioną Fundację Andrzeja Brandstattera Pro Artis),
- koncert specjalny dla uczestników wypoczynku (piosenka aktorska),
- konwersacje w języku angielskim (2 godziny dziennie) prowadzone przez wolontariuszy z całego świata, rekomendowanych przez Stowarzyszenie Promocji Wolontariatu. Zajęcia, prowadzone w przyjacielskiej atmosferze, podczas zabawy wśród rówieśników, przełamują barierę nieśmiałości mówienia po angielsku, a także rozbudzają zainteresowanie innymi kulturami, uczą tolerancji i współpracy w grupie. To wspaniała okazja do nawiązania nowych, niezwykłych przyjaźni. Ukoronowaniem warsztatów językowych jest inscenizacja podsumowująca zajęcia, nawiązująca do kultur krajów wolontariuszy.
- zabawy i gry integracyjne,
- zajęcia sportowe i rekreacyjne,
- wycieczki w góry (z doświadczonym i sprawdzonym przez nas przewodnikiem, trasy dostosowane do wieku i kondycji fizycznej grupy),
- dyskoteki,
- ogniska,
- inne atrakcje – niespodzianki.
Poza tym w planie: debata, spotkania, dyskusje, konferencje, hapenning oraz finałowe przedstawienie przygotowane przez młodzież, połączone z wręczaniem pamiątkowych upominków książkowych.
Każdy element projektu ma służyć rozwojowi uczestników programu – piękne otoczenie polskich gór, obecność wielu autorytetów i artystów, przyjazna, inspirująca i partnerska atmosfera.
Jak w roku ubiegłym na „Szlifowanie talentów” zapraszamy: Krzysztofa Zanussiego, Grzegorza Pietruczuka, Kubę Poradę, Halinę Rowicką, Krzysztofa Kalczyńskiego, Annę Srokę-Hryń, Karinę Królak, Katarzynę Jacobson, Danutę Markowską-Resich. Mamy nadzieję, że odwiedzą nas; Maciek Osuch, Bożenna Krajewska, Robert Bernatowicz, Janusz Tylman, Teresa Lipowska, Beata Sabała-Zielińska.
Jesteśmy w trakcie ustaleń terminów wizyt Gości, wraz z rozwojem sytuacji będziemy potwierdzać nasze prognozy oraz informować, o tym, kto jeszcze podzieli się z nami swoją pasją.
Szlifowanie talentów to jedyna okazja, by w jednym miejscu i czasie spotkać tylu cenionych, znanych i inspirujących ludzi,
Każda osoba pracująca z dziećmi i młodzieżą posiada nie tylko wymagane kwalifikacje zawodowe i bogate doświadczenie, ale traktuje swoją pracę jako misję, ma potrzebę przekazywania swojej twórczej pasji młodym ludziom i czerpie radość ze wspólnego tworzenia.
Bezpieczeństwo:
Pod opieką jednego opiekuna znajduje się 10–12 uczestników. Dzięki temu wychowawcy mogą poświęcić więcej uwagi każdemu dziecku.
Warunki oferowane przez pensjonaty współpracujące z Fundacją są bardzo dobre: zakwaterowanie w przyjemnie urządzonych pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami, całodzienne wyżywienie w formie smacznej i zdrowej kuchni domowej oraz wygodne sale do przeprowadzania zajęć edukacyjnych, duży ogrodzony teren ośrodka. Obiekty spełniają wszelkie wymagane przepisami normy dotyczące wypoczynku dzieci i młodzieży, posiadają karty kwalifikacyjne obiektu kolonijnego z aktualną akceptacją służb pożarniczych, sanitarnych, oświatowych i władz gminnych.
Przez cały czas pobytu uczestników w ośrodku obecny będzie lekarz z ogromnym doświadczeniem i przyjacielskim stosunkiem do dzieci i młodzieży. Dzieci z chorobami przewlekłymi przywożą leki ze sobą wraz z dokładną informacją o sposobie ich podawania.
Uczestnictwo:
Koszt udziału w projekcie - 1700 zł
Cena obejmuje:
- pełną realizację programu łączącego wszystkie warsztaty i zajęcia tematyczne,
- sprzęt i materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć,
- zakwaterowanie w ośrodku oraz pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie, podwieczorek),
- całodobową opiekę wychowawców i instruktorów,
- opiekę lekarską podczas pobytu,
- ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.
- Przesłanie do dnia 15.05.2015 r. wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika na adres: Fundacja Żyj z pasją, ul. M. Kopernika 30 lok. 535, 00-336 Warszawa.
- Dokonanie wpłaty za uczestnictwo. Możliwość zapłaty w ratach:
II rata 1 000 zł – do dnia 20.06.2015 r.
Numer rachunku bankowego Fundacji: 26 1240 1822 1111 0010 5677 0037
Dojazd we własnym zakresie. Istnieje możliwość wynajęcia autokaru za dodatkową opłatą.
Więcej informacji pod numerem telefonu +48 692 424 338.
Zapraszamy na facebook.com/fundacjazyjzpasja gdzie można znaleźć relacje i zdjęcia z poprzednich Wakacji z pasją.
Informacje dodatkowe:
Walizka. Wielkość i waga bagażu powinna być dostosowana do wieku i możliwości dziecka. Oprócz ulubionych ubrań warto zabrać cieplejszy polar, kurtkę przeciwdeszczową, buty do chodzenia po górach, strój kąpielowy. Sprawdza się zasada; wygoda przede wszystkim, choć na niektóre zajęcia „wypada” założyć strój inny niż dresy.
Kieszonkowe. Wszystkie opłaty związane z realizacją programu i pobytem dziecka na obozie są zawarte w cenie wyjazdu. Ewentualne kieszonkowe może być przeznaczane na pamiątki czy pocztówki.
Telefony komórkowe. Rozumiemy troskę i tęsknotę rodziców, zachęcamy jednak do zaufania nam i dzieciom. Telefon to nie tylko dobrodziejstwo, ale i plaga cywilizacji. Podczas naszych Wakacji z pasją rozważamy wprowadzenie ograniczeń w używaniu telefonów komórkowych.
Sprzęt elektroniczny. Zdecydowanie odradzamy zabieranie na wakacje elektronicznych gadżetów typu gry psp, tablety, laptopy, notebooki itp., które odwracają uwagę dzieci od istoty „Wakacji z pasją”, jaką jest twórcze spędzanie czasu z rówieśnikami pod okiem opiekunów i edukatorów.
Rzeczy wartościowe (np. aparaty fotograficzne) oraz pieniądze można przekazać do depozytu wychowawcom. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za kradzieże, zgubienie i zniszczenie wartościowych rzeczy nie oddanych do depozytu z winy uczestnika.
Załączniki:
Tak wyglądało Szlifowanie talentów w roku 2014.