Karolina Ładyżyńska-Skrzypek mistrzyni florystyki

Podczas uroczystego wernisażu wystawy prac laureatów i wyróżnionych w IV edycji konkursu Bądź EKO na Bielanach pod hasłem „Wisła-wpływam!” oraz prac powstałych podczas Wakacji z pasją w Zakopanem młodzież miała okazję obejrzeć pokaz mistrzyni florystyki Karoliny Ładyżyńskiej-Skrzypek. Florystka w skrócie przedstawiła w jaki sposób pracuje, jak tworzy kompozycje kwiatowe, gdzie szuka inspiracji (prace, które formą czy kompozycją nawiązują do rzeki, wody, fal), pokazała „ekologiczne” roślinne aranżacje.

Karolina Ładyżyńska–Skrzypek ukończyła studia magisterskie na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW oraz studia podyplomowe “Florystyka – Sztuka Układania Kwiatów”. Posiada tytuł Mistrza Florystyki, uprawnienia Międzynarodowego Sędziego Sztuki Florystycznej FLORINT. Ukończyła kurs pedagogiczny nauczyciela praktycznej nauki zawodu. Jest właścicielką firmy Green Sense, która dba o oprawę florystyczną programów realizowanych przez Fundację.

Karolina Ładyżyńska-Skrzypek była też realizatorką warsztatów recyklingowych związanych ze świętami Bożego Narodzenia skierowanych do dzieci, a także warsztatów dla młodzieży prowadzonych podczas wyjazdów wakacyjnych organizowanych przez Fundację. Wielokrotnie prowadziła warsztaty tworzenia dekoracji bożonarodzeniowych i wielkanocnych dla dzieci i seniorów.

Wyrazem uznania dla zdolności i profesjonalizmu Karoliny Ładyżyńskiej-Skrzypek było przyznanie jej Firmie (Green Sense) w roku 2015 statuetki Firmy z pasją, którymi Fundacja wyróżnia osoby i organizacje nieprzeciętne, ludzi o otwartych sercach i umysłach, których życiem rządzi pasja i którzy swoją pasją potrafią zarazić innych.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ten niezwykły pokaz!