Szlifowanie talentów
Szlifowanie talentów to oferta skierowana do artystycznych i otwartych dusz: wypoczynek umiejętnie połączony z rozwojem talentów młodzieży z gimnazjów i szkół średnich, zainteresowanej pogłębianiem własnych pasji i umiejętności m.in.: dziennikarskich, aktorskich i językowych. Warsztaty, happeningi, zajęcia
prowadzone są przez uznane autorytety.
Termin: 3 - 16 lipca 2016 r.
Miejsce: Zakopane, Pensjonat API
Adres: Pensjonaty API 1 i 3, ul. Pardałówka 9, 34-500 Zakopane
Ośrodek jest laureatem Małopolskiego Asa Turystycznego. Sprawdzony przez organizatorów Wakacji z Pasją zapewnia piękne otoczenie, domową atmosferę, smaczną kuchnię i miłą obsługę. Pensjonat oferuje miejsca w pokojach 3, 4 osobowych z łazienkami. Pensjonat oferuje świeże, smaczne i pełnowartościowe posiłki, w tym potrawy regionalne.
W sąsiedztwie obiektów API 1 i API 3 zlokalizowane jest pełnowymiarowe boisko sportowe API Sport Arena. Boisko posiada sztuczną nawierzchnię oraz oświetlenie dzięki czemu można korzystać z niego przez cały rok i bez względu na porę dnia. Wyposażone jest również w trybunę o wymiarach 70 X 60 metrów, która pomieści około 200 osób.
PROGRAM
WAKACJE Z PASJĄ - SZLIFOWANIE TALENTÓW 2016
- warsztaty aktorskie; prowadzenie Halina Rowicka, Krzysztof Kalczyński. Halina Rowicka jest aktorką filmową, teatralną, telewizyjną. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Aktorka Teatru Narodowego, Nowego i Ochoty. Jedne z jej słynniejszych ról to Ewa Talar, żona Andrzeja w serialu Dom oraz postaci księżniczek w cyklu barokowych baśni Bajki pana Perrault w Teatrze Telewizji. Krzysztof Kalczyński aktor teatralny i telewizyjny, w młodości muzyk Teatru Narodowego. W 1961 ukończył studia na wydziale reżyserii muzycznej w PWSM w Warszawie. Jest także absolwentem krakowskiej PWST. Grał w gdańskim teatrze Wybrzeże oraz w Warszawie w Teatrze Klasycznym, Studio, Narodowym oraz Nowym).
- warsztaty dziennikarskie - prowadzenie Kuba Porada (reporter, prezenter TVN24, TTV, dziennikarz i podróżnik, autor książek „Chłopaki w sofixach”, „Porada da radę. Tanie latanie”, „Polska da radę”). W kwietniu ukaże się jego nowa książka o tanich podróżach.
Uzupełnieniem zajęć będą warsztaty prowadzone przez znakomitego operatora Tomasza Szymoniuka. Panowie wspólnymi siłami pokażą jak wygląda praca dziennikarza i operatora. Uczestnicy Wakacji z pasja będą mogli wykazać się po obu stronach kamery.
- spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim jednym z najwybitniejszych polskich reżyserów, scenarzystą filmowym i filozofem. Studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dyrektor Studia Filmowego "Tor". Jest także reżyserem teatralnym i operowym. Reżyseruje w teatrach na całym świecie, laureat wielu prestiżowych nagród i odznaczeń.
- warsztaty z savoir – vivre – prowadzenie Zofia Czernicka (dziennikarka, osobowość telewizyjna TVP, prezenterka telewizyjna i konferansjerka. Jest również autorką wielu filmów dokumentalnych, reportaży i programów telewizyjnych (m.in. Antena, Świat kobiet, Studio Lato, Mój dekalog). W roku 2000 obchodziła 20-lecie pracy zawodowej w TVP. W roku 2014 pełniła rolę Honorowej Babci programu Kwiaty dla Babci i Dziadka. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu).
- warsztaty projektowania biżuterii - upcykling – prowadzenie Karina Królak (projektantka biżuterii, której prace stale można oglądać na okładkach i w sesjach magazynów modowych. Nagradzana na wielu prestiżowych wystawach. Doceniona przez piosenkarki, dziennikarki i aktorki (jej biżuterię posiada m.in. Madonna i Lana del Rey). Uczestniczy w największych wydarzeniach modowych. Od lat promuje ekologię i recykling w projektowaniu.
- zajęcia z edukacji obywatelskiej – prowadzenie Grzegorz Pietruczuk (zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany. m.st. Warszawy, były Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego). Polityk, działacz, aktywista pokaże jak realnie można wpływać na politykę samorządów.
- warsztaty „Praca - pasja”: Jak nasze pasje i nasze doświadczenie może wpływać na znalezienie w niedalekiej przyszłości dobrej pracy? Zagadnienia: gdzie i u kogo szukać pracy?, CV jak napisać tak, aby przyszły pracodawca je na pewno zauważył i przeczytał? Rozmowa o pracę jak przygotować się - scenariusz. Najczęstsze błędy rekrutacyjne.
- zajęcia „O dziennikarstwie i Sztuce "Organizacji Życia" – spotkanie z Robertem Bernatowiczem. (Robert Bernatowicz - dziennikarz radiowy, który przez życiowe zawirowania i ciąg niewiarygodnych zbiegów okoliczności stał się dziennikarzem telewizyjnym – obecnie Polsat News. Z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania podróżnik i miłośnik delektowania się w odkrywaniu szczęścia w rzeczach prostych. Założyciel Fundacji Nautilus.
- spotkania z kulturą Podhala: wieczór góralski, atrakcje turystyczne Zakopanego i okolic. Jak co roku zapraszamy przedstawicieli Związku Podhalan, Oddział Zakopane, wieloletniego Prezesa – Marcina Zubka wraz z rodziną, który z pasją opowiada o kulturze góralskiej. Na wycieczki zabierze wielokrotnie przez nas sprawdzony przewodnik Jerzy Młynarczyk.
- konwersacje w języku angielskim z wolontariuszami z zagranicy, rekomendowanych przez Stowarzyszenie Promocji Wolontariatu. Po raz kolejny będzie z nami Zsolt Emerencia Kulcsár :)
- sport, rekreacja, ogniska, dyskoteki - wakacyjna klasyka.
Każdy element projektu ma służyć rozwojowi uczestników programu – piękne otoczenie polskich gór, obecność wielu autorytetów i artystów, przyjazna, inspirująca i partnerska atmosfera.
TO JESZCZE NIE WSZYSTKO - POTWIERDZAMY KOLEJNE ATRAKCJE!
SZCZEGÓŁY WKRÓTCE!
Jesteśmy w trakcie ustaleń terminów wizyt Gości, wraz z rozwojem sytuacji będziemy potwierdzać nasze prognozy oraz informować, o tym, kto jeszcze podzieli się z nami swoją pasją.
Szlifowanie talentów to jedyna okazja, by w jednym miejscu i czasie spotkać tylu cenionych, znanych i inspirujących ludzi,
Każda osoba pracująca z dziećmi i młodzieżą posiada nie tylko wymagane kwalifikacje zawodowe i bogate doświadczenie, ale traktuje swoją pracę jako misję, ma potrzebę przekazywania swojej twórczej pasji młodym ludziom i czerpie radość ze wspólnego tworzenia.
Bezpieczeństwo
- Pod opieką jednego opiekuna znajduje się 10–12 uczestników. Dzięki temu wychowawcy mogą poświęcić więcej uwagi każdemu dziecku.
- Warunki oferowane przez pensjonaty współpracujące z Fundacją są bardzo dobre: zakwaterowanie w przyjemnie urządzonych pokojach 3 i 4 osobowych z łazienkami, całodzienne wyżywienie w formie smacznej i zdrowej kuchni domowej oraz wygodne sale do przeprowadzania zajęć edukacyjnych, duży ogrodzony teren ośrodka. Obiekty spełniają wszelkie wymagane przepisami normy dotyczące wypoczynku dzieci i młodzieży, posiadają karty kwalifikacyjne obiektu kolonijnego z aktualną akceptacją służb pożarniczych, sanitarnych, oświatowych i władz gminnych.
- Przez cały czas pobytu uczestników w ośrodku obecny będzie lekarz z ogromnym doświadczeniem i przyjacielskim stosunkiem do dzieci i młodzieży. Dzieci z chorobami przewlekłymi przywożą leki ze sobą wraz z dokładną informacją o sposobie ich podawania.
Uczestnictwo
Koszt udziału w projekcie - 1700 zł
Cena obejmuje:
- pełną realizację programu łączącego wszystkie warsztaty i zajęcia tematyczne,
- sprzęt i materiały niezbędne do przeprowadzenia zajęć,
- zakwaterowanie w ośrodku oraz pełne wyżywienie (trzy posiłki dziennie, podwieczorek),
- całodobową opiekę wychowawców i instruktorów,
- opiekę lekarską podczas pobytu,
- ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Warunki uczestnictwa
- Przesłanie do dnia 15.05.2016 r wypełnionej Karty kwalifikacyjnej uczestnika na adres: Fundacja Żyj z pasją, ul. M. Kopernika 30 lok. 535, 00-336 Warszawa.
- Dokonanie wpłaty za uczestnictwo. Możliwość zapłaty w ratach:
II rata 1 000 zł – do dnia 20.06.2016 r.
Numer rachunku bankowego Fundacji: 26 1240 1822 1111 0010 5677 0037
Dojazd we własnym zakresie. Istnieje możliwość wynajęcia autokaru za dodatkową opłatą.
Więcej informacji pod numerem telefonu +48 692 424 338.
Zapraszamy na stronę facebook.com/fundacjazyjzpasja gdzie można obejrzeć relacje z poprzednich Wakacji z pasją.
Informacje dodatkowe:
Walizka. Wielkość i waga bagażu powinna być dostosowana do wieku i możliwości dziecka. Oprócz ulubionych ubrań warto zabrać cieplejszy polar, kurtkę przeciwdeszczową, buty do chodzenia po górach, strój kąpielowy. Sprawdza się zasada; wygoda przede wszystkim, choć na niektóre zajęcia „wypada” założyć strój inny niż dresy.
Kieszonkowe. Wszystkie opłaty związane z realizacją programu i pobytem dziecka na obozie są zawarte w cenie wyjazdu. Ewentualne kieszonkowe może być przeznaczane na pamiątki czy pocztówki.
Telefony komórkowe. Rozumiemy troskę i tęsknotę rodziców, zachęcamy jednak do zaufania nam i dzieciom. Telefon to nie tylko dobrodziejstwo, ale i plaga cywilizacji. Podczas naszych Wakacji z pasją rozważamy wprowadzenie ograniczeń w używaniu telefonów komórkowych.
Sprzęt elektroniczny. Zdecydowanie odradzamy zabieranie na wakacje elektronicznych gadżetów typu gry psp, tablety, laptopy, notebooki itp., które odwracają uwagę dzieci od istoty „Wakacji z pasją”, jaką jest twórcze spędzanie czasu z rówieśnikami pod okiem opiekunów i edukatorów.
Rzeczy wartościowe (np. aparaty fotograficzne) oraz pieniądze można przekazać do depozytu wychowawcom. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za kradzieże, zgubienie i zniszczenie wartościowych rzeczy nie oddanych do depozytu z winy uczestnika.