Człowiek i Firma z pasją 2020

Podczas  Gali dla mojej Babci, dla mojego Dziadka zostały wręczone statuetki „Człowiek z pasją” i „Firma z pasją”, którymi chcemy docenić i podziękować naszym niezwykłym przyjaciołom.
W tym roku wyróżnienie Firma z pasją przyznano Firmie BAKOMA S.A za wysoką jakość produktów i otwartość na potrzeby innych. W imieniu p. Piotra Komorowskiego - prezesa BAKOMY, wyróżnienie odebrał p. Michał Murawski.

Człowiekiem z pasją został Jerzy Kopras niezwykły propagator twórczości plastycznej dla dzieci i młodzieży. Jego podopieczni zdobywają czołowe nagrody w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych, co świadczy o Jego wielkim talencie pedagogicznym. Jerzy Kopras w 2019 roku otrzymał odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej, a w 2020 został Człowiekiem z pasją.

W poprzednich latach tytułem Człowieka z pasją zostali wyróżnieni:
Zofia Czernicka,
Karina Królak
Jakub Porada
aktorska para Halina Rowicka i Krzysztof Kalczyński.
Dorota Suchecka

Firmy z pasją z poprzednich lat:
Ośrodki Rekreacyjno-Wypoczynkowe API w Zakopanem należące do p. Krystyny Pitoń-Krauzowicz
Nosalowy Dwój Resort&SPA
ASTRA S.A.
Green Sense Karoliny Ładyżyńskiej-Skrzypek
BYŚ- Wojciech Byśkiniewicz

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
I dziękujemy, że jesteście z nami.

Tytuł Człowieka z pasją i Firmy z pasją Fundacja przyznaje osobom i organizacjom nieprzeciętnym, ludziom o otwartych sercach i umysłach, których życiem rządzi pasja i którzy swoją pasją potrafią zarazić innych. To wyraz uznania i wdzięczności dla Przyjaciół, na których zawsze można polegać, dzięki którym pomysły Fundacji zyskują śmiałości i rozpędu w realizacji.
Tytuły przyznaje powołana na tę okoliczność kapituła, składająca się z podopiecznych Fundacji (uczestników Wakacji z pasją).
Twórcą statuetki „z pasją” jest rzeźbiarz – Krzysztof Zieliński. Absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom w pracowni profesora Adama Smolany). Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, USA, Francji, Norwegii, Austrii, Hiszpanii, Holandii i Szwecji. Pracuje w drewnie, łącząc je z kamieniem i metalem. Inspiracje odnajduje głównie w dawnej sztuce ludowej oraz rzeźbie starożytnego Egiptu.
Krzysztof Zieliński jest również czterokrotnym laureatem międzynarodowego festiwalu satyrycznego Satyrykon w Legnicy. Uczestnik Festiwalu Kultury Polskiej w Bretanii. Autor rzeźb – nagród dla laureatów Festiwalu Filmowego „Feliniada”.