BAS - Małgorzata Kalicińska

Gościem „spotkania z pasją” w ramach Bielańskiej Akademii Seniora była pisarka Małgorzata Kalicińska. Spotkanie otworzył Burmistrz Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk

Autorka m.in. „Domu nad rozlewiskiem” z dużym poczuciem humoru i dystansem do własnej osoby opowiadała o dzieciństwie na Saskiej Kępie w Warszawie (i książce „Fikołki na trzepaku. Wspominki z podwórka i nie tylko”), studiach w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz o tęsknocie, która przerodziła się w niezwykłą książkę pt. „Kochana moja – rozmowa przez ocean", napisaną wspólnie z córką Barbarą Grabowską.

Opowiadała o bankructwie, podróżach, gotowaniu, życiu na wsi i życiu w Korei Południowej (więcej w książce „Dom w Ulsan, czyli nasze rozlewisko” (współautor: Vlad Miller).

Zdradziła też nad czym ostatnio pracuje i zachęcała (świadcząc własnym życiorysem) do otwarcia się na świat, bo … „przez zamknięte okna motyle nie wlatują”.

Program Bielańska Akademia Seniora finansuje m.st. Warszawa.