Dokumenty Fundacji

Poniżej możesz pobrać najważniejsze dokumenty związane z fundacją:

Wakacje z pasją 2021

„WAKACJE Z PASJĄ” - LETNI WYPOCZYNEK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
18-31 LIPCA 2021 R., ZAKOPANE

Planowane bloki zajęć i atrakcji:

I. ODKRYJ ŚWIAT
Spotkanie z Jakubem Poradą.
Spotkanie z Beatą Sabałą – Zielińską, dziennikarką, autorką m.in. książek „Pięć stawów”, „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć”.
Zabawy w językiem angielskim.
Warsztaty „lekcja demokracji”.
Spotkania z kulturą Podhala: atrakcje turystyczne Zakopanego i okolic.
Wycieczki piesze w góry i doliny – dostosowane do wieku i możliwości uczestników, pod opieką przewodnika.

II. SZTUKI PIĘKNE:
Doskonalenie różnych technik plastycznych (formy przestrzenne i półprzestrzenne, kolograf).
Majsterkowanie dla każdego.
Plenery malarskie m.in. „malowanie poezji”.
Warsztaty malowania na jedwabiu.
Warsztaty projektowania biżuterii/upcykling - w duchu „zero waste”.
Warsztaty „Bajka szyta na miarę wyobraźni”.
„Życie łąki -świat owadów i motyli” – warsztaty plastyczno-techniczne – tworzenie instalacji przestrzennych z wykorzystaniem nowoczesnych technik i materiałów plastycznych, a także materiałów naturalnych, (owady w różnych technikach, motyle malowane na szkle, motyle z upcyklingu).
Makrama i zabawy ze sznurkiem.
Warsztaty ASTRA inspiruje – jak pokolorować świat dziecka.
Warsztaty EKO-DIY – „zrób to sam” z wykorzystaniem surowców wtórnych.

III.PEŁNA KULTURA
Warsztaty taneczne
Warsztaty dziennikarskie Prowadzenie Jakub Porada (dziennikarz - m.in. Express TTV, podróżnik, autor poradników podróżniczych). Warsztatom towarzyszą zajęcia operatorskie (praca po obu stronach kamery). Prowadzenie Tomasz Szymoniuk (operator telewizyjny).
Spotkanie z wybitnym reżyserem i scenarzystą – Krzysztofem Zanussim. Co roku specjalnie dla uczestników Wakacji z pasją reżyser przyjeżdża do Zakopanego.
Akademia Dobrych Obyczajów – warsztaty z savoir – vivre - krótki kurs podstawowych zasad autoprezentacji i dobrego wychowania. Przypomnienie/nauka sztuki pisania listów tradycyjnych. Prowadzenie – Zofia Czernicka (dziennikarka, prezenterka, osobowość telewizyjna).
Warsztaty aktorskie – praca z tekstem, oddechem, nauka interpretacji poezji. Prowadzenie - Halina Rowicka - aktorka filmowa, teatralna, telewizyjna.
Zajęcia dziennikarskie – spotkanie z Robertem Bernatowiczem (dziennikarz radiowy i telewizyjny Polsat News. Założyciel Fundacji Nautilus).
„Wakacyjny zielnik” - warsztaty praktycznego rozpoznawania ziół, poznanie ich leczniczych właściwości.

IV. WAKACYJNA KLASYKA:
Integracja,
Wieczór filmowy,
Sport i rekreacja,
Gry planszowe (m.in. rozgrywki scrabble),
Dyskoteki,
Ognisko.

Miejsce: Ośrodek wypoczynkowy API 1, ul. Pardałówka 9, 34-500 Zakopane.

Koszt uczestnictwa – 1990 zł.
(istnieje możliwość wykorzystania bonu turystycznego).
Cena obejmuje:
realizację zajęć,
sprzęt i materiały niezbędne podczas warsztatów,
zakwaterowanie w ośrodku oraz pełne wyżywienie (cztery posiłki dziennie),
całodobową opiekę wychowawców i instruktorów,
całodobową opiekę pielęgniarki podczas pobytu,
ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Warunki uczestnictwa
  • Przesłanie do dnia 30.04.2021 r. wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika na adres: Fundacja Żyj z pasją, ul. Chmielna 73 b lok 14, 00-801 Warszawa. Prosimy również o przesłanie skanu karty mailem na adres: biuro@fundacjazyjzpasja.pl.

• Dokonanie wpłaty za uczestnictwo. Możliwość zapłaty w ratach:
I rata 990 zł – do dnia 15.05.2021 r.
II rata 1 000 zł – do dnia 20.06.2021 r.

Numer rachunku bankowego Fundacji: 26 1240 1822 1111 0010 5677 0037

Dojazd we własnym zakresie. Istnieje możliwość wynajęcia autokaru za dodatkową opłatą.

Więcej informacji:
Anita Lasocka – prezes Fundacji Żyj z pasją tel. 501 637 375