Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Szukaj

Dokumenty Fundacji

Poniżej możesz pobrać najważniejsze dokumenty związane z fundacją:
 

Gala Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka 2019

W poniedziałek 21 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. W Urzędzie Dzielnicy Bielany odbyła się uroczysta Gala z tej okazji, połączona z wręczeniem nagród w V Ogólnopolskim Konkursie plastycznym (edycja krakowska). Współorganizatorem konkursu jest firma ASTRA S.A, a partnerem Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy (obecny był Burmistrz – Grzegorz Pietruczuk oraz jego zastępcy - Włodzimierz Piątkowski, Katarzyna Potapowicz i Andrzej Malina).  
Mieliśmy przyjemność gościć również – m.in. byłego wiceprezydenta m.st. Warszawy - p. Włodzimierza Paszyńskiego, Marcina Zubka –Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Tatrzańskiego, prezesa Związku Podhalan Oddział Zakopane, przewodniczącą Rady Seniorów Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy - Krystynę Żebrowską

Rolę Honorowej Babci tegorocznej edycji pełniła piosenkarka – Halina Kunicka, a rolę Honorowego Dziadka – sportowiec, szkoleniowiec, komentator sportowy – Andrzej Strejlau. Galę prowadzili Zofia Czernicka i Michał Olszański.
 
W uroczystości uczestniczyli również Honorowe Babcie i Honorowi Dziadkowie z poprzednich edycji programu: Magdalena Zawadzka, Krystyna Pitoń-Krauzowicz, Halina Rowicka, Janusz Tylman, Krzysztof Kalczyński, Czesław Majewski, Stefan Friedmann oraz przyjaciele Fundacji: Jakub Porada, Joanna Stefańska Matraszek, Robert Zdanowski, Jacek Bączkowski, Mateusz Książkiewicz.
Życzenia Babciom i Dziadkom z okazji ich święta złożył Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy – p. Grzegorz Pietruczuk.

Na uroczystość przybyły dzieci i młodzież z różnych części Polski – laureatów i wyróżnionych w konkursie oraz delegacje z zaprzyjaźnionych szkół - m.in. z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie z dyrektorem – p. Januszem Kamińskim i p. Barbarą Bober, przedstawiciele Ostrołęckiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce z p. dyrektor Aliną Jabłonowską, przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym z p. dyrektorem Andrzejem Grabarkiem. Przyjechała również delegacja ze Szkoły Podstawowej im Św Królowej Jadwigi w Bieśniku z panią dyrektor p. Anną Kapałką oraz Lucyną Jamer-Książkiewicz, delegacja z Rydzyńskiego Ośrodka Kultury (młodzież pod opieką p. Jerzego Koprasa) oraz młodzież z Młodzieżowego Ośrodka-Szkolno Wychowawczego w Załuskowie z p. Agnieszką Domagałą. 

Honorowi Dziadkowie i Honorowe Babcie bardzo ciepło i z wielką miłością opowiadali o swoich wnukach, entuzjastycznie powitali w swoim honorowym gronie p. Halinę Kunicką i p. Andrzeja Strejlaua.
Główną część imprezy stanowiło wręczanie nagród laureatom i wyróżnionym w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka”, edycja krakowska.
Na uroczystość nie mógł przybyć honorowy członek Rady Programowej Fundacji – p. Krzysztof Zanussi, ale nagrał kilka słów dla uczestników Gali. 

Podczas uroczystości zostały również wręczone statuetki „Człowiek z pasją” i „Firma z pasją”, które Fundacja przyznaje osobom i organizacjom nieprzeciętnym, ludziom o otwartych sercach i umysłach, których życiem rządzi pasja i którzy swoją pasją potrafią zarazić innych.
W tym roku wyróżnienie Firma z pasją przyznano Ośrodkom Rekreacyjno-Wypoczynkowym należącym do p. Krystyny Pitoń-Krauzowicz, a Człowiekiem z pasją została Zofia Czernicka. Gratulujemy i dziękujemy, że jesteście z nami!  

Po części oficjalnej Gali wszyscy zgromadzeni wysłuchali koncertu w wykonaniu Haliny Kunickiej. 
 Bardzo serdecznie dziękujemy Sponsorom i wolontariuszom (ukłony dla Beaty Niedomagały i jej podopiecznych oraz wolontariuszy – seniorów: Mirki Tomaszewskiej, Mirka Olejniczaka, Miry Damieszko, Joli Wisznewskiej i Andrzeja Tomaszewskiego i naszych wiernych dziewczyn – Doroty, Karoliny i Kamili), którzy wsparli organizację Gali "Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka". 
 
Serdecznie dziękujemy sponsorom Gali - dzięki Wam była to wyjątkowa uroczystość!
 
1. ASTRA SA
2. Targban Spółka z o.o.
3. Sokołów  S.A.
4. Columna Medica
5. Bakoma Spółka z o.o.
6. BYŚ, Wojciech Byśkiniewicz
7. API Ośrodek Rekreacyjno -Wypoczynkowy 
8. RIM Kowalczyk Spółka Jawna
9. Ergo International Spółka z o.o.
10. Firma Księgarska Olesiejuk 
11. "Goździk. Kwiaty doniczkowe" Grzegorz Goździewski
12. PTH Lotmar Marek Mozdrzewski
13. Green Sense
14. Zakład Zielarski „Kawon – Hurt” Nowak sp. j.
15. Johannes Willemse 
16. Art-Film Studio 
17. Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
18. Groupe SEB Polska Sp.z o.o.

 

Sponsorzy i partnerzy